Siber suur ja lai, mu kodukohaks sai...

KOGUME INFOT SIBERISSE MAETUD EESTLASTE matmispaikade KOHTA

MTÜ Siberi Lood eesmärk on koguda ja jäädvustada infot represseeritute matmispaikade kohta Siberis. Vastavaid andmeid pole varem süstemaatiliselt kogutud. Oleme tegelenud sellega alates 2012. aastast ning hetkeseisuga on andmed ligikaudu poole tuhande inimese matmispaiga kohta. Üritame andmeid koguda süstemaatiliselt rajoonide kaupa. Senise tegevuse käigus on MTÜ paigutanud mälestustahvlid 6 rajooni kalmistutele: Altai, Bei, Ust-Ordõnski, Idrini, Šira ja Karatuzi.  Vaata täpsemalt MÄLESTUSMÄRGID.

Matmispaikade info kogumiseks on jäänud järele vähe aega, sest seda infot omavad peamiselt ainult küüditatud inimesed. Palun aidake meil täiendada infot Siberisse jäänud eestlaste matmispaikade kohta! Infot saate sisestada allolevasse vormi või saata meile e-kirjaga info@siber.ee või helistades telefonidel: 522 9093 (Janeli Jallai) või 5362 7178 (Otu Jallai).

SAADA MEILE INFOT MATMISPAIKADE KOHTA:

Email again:

Siberisse maetute nimekiri 21. jaanuar 2019 seisuga.

KRASNOJARSKI KRAI
ALTAI RAJOON – Mälestusmärk Belõi-Jaris (2012)
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Adler Pauliine189301.04.52Vatku k.Belõi-Jar
2Akkerberg Rosalie189002.03.59Kabala k.
3Alleman Joosep189606.02.52Ulvi k.Lukjanovi
4Allikmets Karl188625.02.50ArukülaAltai
5Allikmets Karl-Ende193004.03.50ArukülaAltai
6Bergman Jüri187616.01.56Illaku valdPodsinee
7Grünfeldt Helene188816.05.49Ravere vLukjanovi
8Hunt Maria186715.01.50KadikülaLukjanovi
9Kalev Terese1886?KõrvekülaLetniki
10Karm Gustav188013.04.49Kavastu k.Altai
11Kask August188922.03.52Venevere k.Podsinee
12Kaupmees Daniel187117.05.49Illaku v.Podsinee
13Kaupmees Juuli187302.10.50Illaku v.
14Kiidla Priit194629.05.51UuekülaPodsinee
15Kiidla Rein194126.07.49UuekülaPodsinee
16Kivisaar Herman188908.04.53VõsuOtšurõ
17Kuhlbach Ida188129.06.51Salla v.Letniki
18Külavee Arnold19271950Salutaguse k.Belõi-Jar
19Külavee Hinna19221950Salutaguse k.Belõi-Jar
20Kurimu Hans187202.12.49KõrvekülaPodsinee
21Kuusk Joosep188102.11.49MetsakülaLukjanovi
22Kuusman Liisa187628.05.51LaekverePodsinee ?
23Laanemets Ats1918?UuekülaPodsinee
24Laanemets Ida188023.05.56UuekülaPodsinee
25Leemet Leena186901.04.50SagadiPokojakovski
26Lehter Johannes18791950Käru k.Koljagino
27Lehtla Harri?peale vabanemistLukjanovi
28Lindoja Meeta18891952Käru k.Koljagino
29Luik ??laps 2a.Altai
30Luik Albert192226.09.56Rahkla k.Altai
31Lukken Lehte1950lapsLukjanovi
32Lukken Richard192323.09.56Härjapea k.Lukjanovi
33Lukken Toomas1893peale vabanemistHärjapea k.Lukjanovi
34Lumiste Adolf190505.08.49Haili k.Belõi-Jar
35Lumiste Leida191502.12.54Haili k.Belõi-Jar
36Luuk Hans187120.11.50KõrvekülaLukjanovi
37Luuk Terese187408.09.50KõrvekülaLukjanovi
38Luus Paul-Ivar194104.06.53VõsuOtšurõ
39Maanlaht Mati1943?Pala k.Letniki
40Maasik Jaan18761949Nõtke k.Podsinee
41Mäearu Mihkel186903.03.50Mõisamaa k.Lukjanovi
42Männik Jelizavete188021.03.54KäsmuLetniki
43Miltop Alma1905?Villandi k.Podsinee
44Nahk Robert186830.04.54Jõuga k.Letniki
45Nurmla Helmiine1910?Käru k.Lukjanovi
46Õis Lembit193008.02.51Paasvere v.Belõi-Jar
47Õispuu Johann188017.06.49Karulõpe k.
48Õispuu Maria188530.05.50Karulõpe k.
49Oitmaa Endla19361952Imukvere k.Letniki
50Õun Aleksander18731949Sõrumäe k.
51Paavo Jakob186511.11.50Selja k.
52Pender Meeri1906peale vabanemistLasiknurme k.Lukjanovi
53Pender Milvi19351997Lasiknurme k.Letniki
54Piht Aino192610.08.80Oru k.Altai
55Putko ??lapsBelõi-Jar
56Rannamäe Jaan188223.10.52RakvereOtšurõ
57Saarmet Joosep1865peale vabanemist Lukjanovi
58Saidla Johannes189208.12.49Rahkla k.Altai
59Sallutam Eduard19221951Emumäe k.Podsinee
60Samma Maria18721952Laanemõisa k.Otšurõ
61Sammel Ann-Leena188720.10.55Arbavere k.Letniki
62Sammel Anton186913.10.52Lahe k.Lukjanovi
63Schmidt Bernhard188720.10.55Arbavere k.
64Schwartzberg Joose18651949Kolu k.Podsinee
65Schwartzberg Maria186720.12.49Kolu k.
66Sõstra Karl189707.04.51Elisma k.
67Suru Maria186715.05.49Arbavere k.Lukjanovi
68Tamm Lea186908.49Mõisamaa k.Lukjanovi
69Tätte Maali187521.03.54Vaiatu k.Lukjanovi
70Traus Gustav188217.09.54Saku k.Belõi-Jar
71Traus Luisa188116.12.53Saku k.Belõi-Jar
72Urbas Voldemar19071952Voore k.Podsinee
73Uustalu Juuli188325.03.58KantkülaLukjanovi
74Valbu Villem189211.05.49Võhma k.Pokojakovski
75Vatsel Gustav189119.01.54Tallinn
76Vatsel Henriete189411.03.52Tallinn
77Vendt Gustav18871949Kaudle k.Podsinee
  78 Verm Helvi ?  36 aastaselt  Letniki



ATŠINSKI RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Gentalen Juhan18791953Tali v.
2Jakobson Emilia187120.03.50
3Jakobson Kadri187311.01.51Tali v. Kaasiku k.
4Jakobson Peeter186617.10.49
5Kiviselg Maria189804.04.52Tali v.
6Klein Matvei186526.09.49Orajõe v. Mõisaküla
7Koks Maria188724.07.52Häädemeeste v.
8Ollino Marta189820.05.56Saarde v. Kikepera k.
9Reinaste Juuli189217.09.55Saarde v.Atšinsk (R5)
10Ruus-Ruusman Mae-Rita18691953Tali v. Veelikse k.
11Sarapuu Heinrich-Eduard191610.01.59Saarde v.
12Siigur-Pulk Jelizaveta191102.12.52Arumetsa k.
13Teearu Johannes190417.04.50Saarde v. Jäärja k.

BALAHTA RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Alliksaar Helgi193515.06.50Liiva k.
2Jõõts Anna189322.05.56Ristiküla
3Kasuk August188409.08.49Tali kn
4Kasuk Karl193607.08.52Tali kn
5Kreek Alviine18856.1949Tammetaguse k.
6Kurm Karl188415.09.49Saarde v.
7Kurm Maali188116.10.53Ristiküla
8Küttis Alvine190813.03.50Kohtla-Nõmme
9Kuuskman August18981954VikipaluTsistoe-Polje k.s
10Lilleste Andres188819.06.49Tali v.
11Müür Eedi19361951Tagama k.
12Pihlakpuu Gustav188511.05.58Sigula k.Tsistoe-Polje k.s
13Pihlakpuu Johannes18951949Sigula k.Tsistoe-Polje k.s
14Sääsk Jaak189215.02.50Ristiküla
15Sammalsoo Melanie192509.01.51Uikala k
16Siitan Andres188229.08.49Neitsi k.
17Soosaar Anna188109.06.53Vahetüki k.Tsistoe-Polje k.s
18Tarto August189012.07.57Nurme k.
19Vasar Maria18821950RehemaTsistoe-Polje k.s
20Viik Leena1873?Sigula k.Tsistoe-Polje k.s
21Vildek Hilda189624.09.50Põima-Ridaküla
22Voll Anna189708.07.50Väljaküla
23Voll Peeter188430.08.51Väljaküla

BEI RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Argus Miina190218.02.50Rägavere v.Novatroitski
2Brendel Maria189308.10.54VõsuDmitrievka
3Edik Emilie190721.12.55Väike – Tammiku k.Beja, 2014
4Eller Karl18871950Väike – MaarjaKrasnoje Osero
5Eller Liisa18851951Väike – MaarjaKrasnoje Osero
6Eriste –Vogt Seneita192612.07.49Kakuvälja k.Novatroitski
7Hein Anna187221.08.50Loksa k.
8Hein Martin193925.12.51
9Hübner Hans187606.05.49Leo k.Novatroitski
10Hübner Ida188807.05.49Kadila k.Novatroitski
11Hübner Julius191206.05.49Leo k.Novatroitski
12Inno Anna187618.07.49Tõrma k.
13Jaanus Johannes188501.03.52Aburi k.
14Jänes Anna188605.02.52Nõmme k.Krasnoje Osero
15Jõesalu Maria18781951Palmse v.Krasnoje Osero
16Jõesalu Ülo1948?Palmse v.
17Juno Anna187818.07.49Tõrma
18Jürna Jaan189223.05.49Saama k.
19Kaardimets Ain1944?Võipere k.Beja
20Kaljula Illi-Helju1928?Oisma k.Novatroitski
21Kippar Gustav18921952Rägavere k.Novatroitski
22Kivimägi Leena18775.1949Katela k.
23Kreekman Aleksander187825.01.50Tumari k.
24Kreekman Maria188701.02.50Tumari k.
25Laas Tiina187618.12.50Kohala
26Marton Gustav18671950Kutsala k.
27Nukk Ernst187814.08.54VõsuNovatroitski
28Pällo Alma190311.03.50Avanduse
29Pällo Mari186423.02.50Avanduse
30Pärtel Ants1941?Muda k.
31Pärtel Liisa18811949Muda k.Novatroitski
32Pärtel Valdo1944?Muda k.Novatroitski
33Pedari Gustav18841951Kustala k.
34Peebo Maria1884?Kunda
35Potti Toomas187104.05.49Tammiku k.
36Priedenthal Rudolf189230.10.49AaspereNovatroitski
37Pruuli Liisa186607.08.49Sõmeru v.Krasnoje Osero
38Pruuli Madis186409.01.51Sõmeru v.Krasnoje Osero
39Raidmaa Leena18821951RaekülaKrasnoje Osero
40Rentik Jelisaveta188115.11.51Sõmeru
41Rentik Mihkel187415.10.49Sõmeru
42Rubert Anna18641950Kunda
43Rusi Anna187308.05.49Kännu k.Novatroitski
44Rusi Ants186924.05.49Kännu k.Novatroitski
45Saaber Jakob186805.05.49Raeküla
46Tamm Johannes18951952Kunda
47Teerand Hilda18971954PalmseBeja
48Teerand Ilmar19491949sünd.SiberisBeja
49Tingas Helene1888?Kohala k.Krasnoje Osero ???
50Tombak Amanda189420.05.51Pandivere k.Novotroitski
51Tombak Kalju19281956Pandivere k.
52Vainula Minna18841952PalmseKrasnoje Osero
53Vainula Robert18861951PalmseKrasnoje Osero
54Valter Hermann187810.12.55KohalaSelpan
55Vanda Leena?? (lapsena)sünd.Siberis
56Vanda Uno1946?Haljala v.
57Veelma Kaarel18871955Kunda
58Verner Tiit19471949Härjapea k.
59Viikholm Maria188009.10.50Võipere k.
60Vilu August18961950Koeravere k.
61Vogt ... (imik)19491949Novatroitski
62Vogt Aime19471949Palmse v.Novatroitski

BOGRADI RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Abram Aleksander187301.02.50Urissaare k.
2Allik Paavo193301.01.50Viljandi
3Ander Elma185912.06.49Leisi mõis
4Erg Ann186902.10.49Kangru k.
5Jaaksalu Villem188615.03.53Veelikse kn.
6Jüris Andres18761950Mõisaküla
7Juurikas Anna189402.03.50Tali v.
8Juurikas Jaan189103.09.53Tali v.
9Kabli Juhan188324.04.56Tali v.
10Kadak Märt190201.05.52Abja v.
11Kallo Hans189001.09.49Tali v.
12Kase Maria186601.05.49Rajangu k.
13Kirkmann Leena188905.08.49Tali v.
14Kodar Jüri188727.01.50Ristiküla
15Kodar Liisa189624.06.57Ristiküla
16Kollamaa Jaan186801.08.49Uusmaa k.
17Kollamaa Linda193818.10.57Uusmaa k.
18Kollamaa maria187107.01.51Uusmaa k.
19Kullak Leena187818.11.49Metsamõisa k.
20Kuusik Peeter187512.06.49Kangru k.
21Kuusma Elvi187608.09.53Abja-Paluoja
22Lepik Anna187412.01.51Rajangu v.
23Lepik Karl188517.07.55Aruküla
24Lilloja Jakob188308.02.51Uuemaa k.
25Lõhmus Karl186428.07.49Nepste k.
26Lõhmus Matilde189410.02.55Nepste k.
27Luik Mari187930.08.49Rajangu v.
28Murik Aleksander18641951Atika k.
29Must Jaan189724.054Metsamõisa k.
30Noop Mari186407.11.49Metsaküla
31Odenberg Marta18781949Vihasoo k.
32Oisaar Tõnis187504.09.56Kariste k.
33Ojaäär Anne194926.04.50Roosti k.
34Ojasoo Hans187107.09.48Kõrsu k.
35Ojasoo Pauliine187528.11.51Kõrsu k.
36Ora Jaan187512.10.49Saarde v.
37Pakkal Anna18871949Kangru kn.
38Pärn Anna18951951Metsamõisa k.
39Pärn Johannes18971951Metsamõisa k.
40Peetri Helle19481949Vaiksaare v.
41Pops Ado187012.05.49Possa k.
42Pukk Olga191213.06.49Ristiküla
43Raba Märt188502.10.50Rajangu v.
44Rätsep Aleksander18981950Tali v.
45Reissar Anna188004.12.53Välja k.
46Säde Jüri18821951Laiksaare v.
47Saun Leena189028.01.50Maru k.
48Siitan Jelizaveta190806.12.49Soometsa k.
49Siitan Maria187201.08.55Saarde v.
50Soobik Anna188504.10.49Rakitsa k.
51Soobik Hendrik190004.12.57Rakitsa k.
52Tammaru Emilie-Rosalja190902.02.56Abja-Paluoja
53Tirgo Sofia187607.09.51Ranna k.
54Torim Juhan18891950Mõisakülaelanud Hobusekasvatus nr 42
55Türk Kärt187108.09.49Penuja k.
56Utsar Helmi-Marie191510.11.49Abja v.
57Valme Anna190215.09.53Tali v.
58Viinamägi Jaak187009.10.53Abja v.

DAURSKI RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Kalev Peet189029.01.55Vastsemõisa(ka Bodaibo rajoon)
2Mandel Jaak188401.04.56Tallinn
3Ottas Helene189802.09.49Tallinn
4Paju Eduard191204.07.52Tallinn
5Petsi August189403.08.56Tallinn
6Reino Vilhelmine188107.08.51Tallinn
7Saaliste Amanda190511.01.54Tallinn
8Tammesaar Ants193220.07.55Tallinn
9Vahtrik Jakob18671952Tallinn
10Vahtrik Jakob-Herman186230.07.52TallinnDerbino k.
11Vahtrik Luise1883?TallinnDerbino k.

IDRINI RAJOON
85
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Aljasmets Johanna19101955Kuivajõe v.ei ole plaadil
2Aljasmets Leena187630.09.55Kuivajõe v.ei ole plaadil
3Eelmaa Liisa187731.10.49Tade k.Adriha
4Eikholm Taali188708.05.49Turbuneeme k.Oktjaberski
5Eiman Juhan187013.01.52Patika k.
6Ernesaks Leena190209.07.49PerilaTsentralnaja
7Hein Ferdinand1895?Oru k.
8Jalukse Johannes189828.03.50MaarduTsentralnaja
9Kärner Leena187917.04.49Kaliste k.ka Novosjolova r.
10Kents Enn19461953Dobromoslovska
11Kerakas Minna186718.01.53Saueaugu k.
12Kinkar Johannes187720.10.50Peningi v.Idra küla
13Kirschmann Rudolf189424.02.55Tallinn
14Kula August189423.08.49Alavere k.
15Kütt Ants194908.04.49Mustametsa k.Dobromoslovska
16Küttmaa Jaan188205.11.53Pikva k.
17Laasik Julius187818.08.51Hara k.Dobromoslovska
18Lind Johannes188525.01.52Koila k.Dobromoslovska
19Linnaks Liisa190028.02.55Perila k.
20Linnas Oskar19291950Pärnamäe k.Tsentralnaja
21Lumiste Jüri187827.02.50Pedaspea k.Tsentralnaja
22Lumiste Natalje188110.11.55Pedaspea k.Tsentralnaja
23Määr Ervin193102.01.51Seli k.Idra küla
24Määr Valdur1935?Seli k.Adriha ?
25Meesak ... ?19501950 (2 nädalane)sünd. SiberisIdra küla
26Meister Osvald19071954Uuearu k.Oktjaberski
27Merelaid Arvi193025.04.52Kasispea k.Maiski k.
28Merelaid Jakob189518.08.49Kasispea k.Maiski k.
29Merilo Ilmar19501950Dobromoslovska
30Merilo Olga18891951Hara k.Dobromoslovska
31Merilo Valter18901950Hara k.Dobromoslovska
32Mikiver Väino1946?Vihasoo k.Dobromoslovska
33Mühlhansen Alma188019.10.54Koogi k.
34Mungamäe Jaanus19421949Randoja k.
35Mungamäe Johannes188909.12.52Koitjärve k.
36Niiholm Heino19391950Pedaspea k.Dobromoslovska
37Ojala Johannes188604.02.53Kasispea k.
38Ojamaa Bijate19081952Imatu k.
39Ojasoo Pauliine187528.11.51Kõrsu k.
40Õunapuu Jaan187509.11.49Saamakõrve k.
41Paasik Johannes188205.06.49Kohala k.
42Paidla Hans186523.08.51Igavere k.
43Pajupuu August188710.1953Kolga k.Dobromoslovska
44Pajupuu Juhannes189318.07.50Kämbla k.Dobromoslovska
45Pärtel Hans187921.06.49Kulli k.
46Patt Anna-Maria18811950Rava k.
47Peek Jaan1948?Kirivalla k.Dobromoslovska
48Peek Julius1911?Kirivalla k.Dobromoslovska
49Peek Sinaida1914?Kirivalla k.Dobromoslovska
50Pihlakas Voldemar188923.03.55Loksa k.Tsentralnaja
51Rebane Alensander188812.02.54Kahala k.Tsentralnaja
52Reinbal Anna186121.04.49Kolga v.Dobromoslovska
53Reinbal Jaan186113.07.49Kolga v.Dobromoslovska
54Reinbal Johannes189512.12.54Kolga v.Idra küla
55Reinvald Leena187204.11.49Vaida k.
56Ruukholm Johannes187617.05.52Pärispea kOktjaberski
57Ruukholm Maria187931.07.51Pärispea k.
58Sammelselg Elise187820.11.51Suru k.Dobromoslovska
59Selks Andres186825.12.52Vaida k.
60Sepper Anette18701950Veskitaguse k.Tserjomuška* 
61Sillam Johannes187604.07.49KehraTsentralnaja
62Sirkel Dagmar189406.10.56Veadla k.
63Sookaer Nigul18781952Vaida k.
64Suurkask Gustav189230.03.51Alansi k.Dobromoslovska
65Suursild Kalle1926?Mõisaaseme k.Oktjaberski
66Talbak Jaan188125.11.49Sigula k.
67Talu Karl188309.12.52Vaiga k.
68Tammemägi Juuli187905.08.59LoksaIdra küla
69Tannia Amalie188305.09.50Kahaka k.Tserjomuška*
70Tartu Jüri187419.03.55Pudisoo k.
71Tartu Liisa189622.09.50Pudisoo k.
72Teigar Robert187808.02.52Tammneeme k.Idra küla
73Teinberg Tõnu186802.06.49Sõitme k.Tserjomuška* 
74Tergase Eduard187430.01.52Hermi k.
75Tomberg Elsa-Amalie188225.02.52Koogi k.
76Tomberg Kristjan186907.07.50Koogi k.
77Toms Hans187914.05.55Harmi k.Tserjomuška* 
78Triisberg Elfride188904.09.56Soodla k.
79Triisberg Georg189028.08.49Soodla k.
80Vahuri August187927.04.49Härma k.
81Vahuri Velve193919.08.50Härma k.
82Väljak Tiiu194911.10.49Lagedi k.Dobromoslovska
83Viitmann Maria188204.06.49Lagedi k.
84Võesa August189222.09.50Uuri k.
Võesa Leena186825.04.49Uuri k.
* küla ei ole enam, jäi vee alla

KURAGINO RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Astok Mai187628.03.50Satsu k.Kuragino k.
2Astok Otto187221.09.50Satsu k.Kuragino k.
3Gustavson Agnes191127.05.52Sõmeru v.
4Gustavson Kustav187210.01.50Sõmeru v.
5Gustavson Maarja188022.03.52Sõmeru v.
6Juhkov Harri193304.05.51Piilse k.
7Jurtom Hans188212.02.57Kuura k.
8Klauks Ida189218.04.50Malla k.
9Klauks Jaan189008.09.49Malla k.
10Maamets Reinhold188027.02.52Kohala k.
11Madiberg Lembit193206.01.53Undla v.
12Nurk Juhan186027.11.49Maidla v.Kuragino k. ?
13Pulk Olga188604.02.54Piilse k.
14Randakalju Kristjan18761949Toolse k.
15Ravalepik Milvi193218.04.53Kiviõli
16Rebina Olga188009.02.50Illaku v.
17Reintop Haralt?1955Lüganuse v.
18Roden Maria188205.06.51Kohtla
19Rohtla Aline189804.09.49Maidla v.
20Rohtla Eduard188605.07.51Maidla v.
21Rooger Anna188204.07.55Maidla v.Kuragino k. ?
22Sajumaa Alide190216.07.50Kiviõli
23Samuel Kristine188431.01.56JõhviKuragino k.
24Sommer Jaan193506.05.57Põimla k.
25Tamm Jaan18761955Kohala
26Tarum Ellen193329.06.51Maidla v.
27Tropp Anni187215.01.51Illuka v. Raudi k.
28Veerme Anna187530.06.49Undla
29Veerme Arnold190921.10.50Undla

MINUSSINSKI RAJOON
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Aasa Heino193629.07.49Särevere v. Retla k.
2Anijärv Liisa187203.05.54Tallinn
3Enok Aleksander190515.10.50Kolga v. Sigula k.
4Kabrits Lilli19221950Väin-järve v.
5Lilleberg Anton188409.12.49Kaberneeme k.
6Mägi Jüri186523.05.49Jõhvi v. Kotinuka k.
7Meres Olga189827.11.51Türi
8Niitepõld Johannes189218.09.56Kolga v. Leesi k.
9Odenberg Juuli187221.02.51Kolga v. Leesi k.
10Ormus Liisa18801951Kuimetsa v. Toomja k.
11Ormus Mihkel19431951Kuimetsa v. Toomja k.
12Paalberg Eduard-August187325.09.55Kolga v. Tapurla k.
13Palmroos Jaan18821952Kolga v. Kolga-Aabla k.
14Põhjakas Anton18861949Raasiku v. Salumäe k.
15Puks Juuli188502.08.53Anija v. Pirga k.
16Raud Hans188223.12.56Raasiku v. Parila k.
17Raudsepp Villem188422.05.50Peningi v. Mallavere k.
18Rõõs Hans187919.08.50Albu v. Kõrvenurga k.
19Rõõs Kristiina188524.07.53Albu v. Kõrvenurga k.
20Ruthe Luule19491949Võhmuta v.
21Saar Anette-Johanna189724.09.56Vajangu v. Kuusna k.
22Sarapuu Jaan18811955Leisi v. Leisi k.
23Schmiedeberg Priidik187518.09.50Juuru v. Mahtra k.
24Sits Leena187926.02.54Kuusalu v.
25Tammist Priidik187718.03.50Juuru v. Mahtra k.
26Toomet Anton188228.12.55Anija v. Vikipalu k.
27Toomet Maria189328.12.55Anija v. Vikipalu k.
28Vagiström Elvine189103.03.51Kolga v. Tapurla k.
29Valk Otto187717.07.52Albu v.
30Vetemaa Mihkel188011.53Juuru v. Ingliste k.

KRASNOTURANSKI RAJOON 
NIMISÜNNIAEGSURMAAEGKÜÜDITAMISAEGNE ELUKOHTMATMISPAIK
1Alatsei Villem193314.10 57Raitsvere k.
2Allak Alma190424.06.49Ravila v. Viskla k.
3Birkan Heindrich186606.05.49Paide v. Mustla k.
4Birkan Liisa187920.12.49Paide v. Mustla k.
5Eensoo Adele190515.05.49Paide v. Puiatu k.
6Eensoo Jekaterina189406.09.49Paide v. Puiatu k.
7Eensoo Jüri18681950Paide v. Puiatu k.
8Eensoo Maali18761950Paide v. Puiatu k.
9Ellemaa Anton188125.03.52Laupa k.
10Esko Maria188301.05.51Käru
11Etti Anna186316.01.52Ao k.
12Grosberg Tõnu18911952Väinjärve v. Valila k.
13Hirve Maria190205.07.55Koigi v. Silmsi-Uudismaa k.
14Holm Helene188610.04.50Väinjärve v. Ellavere k.
15Hübner Aleksander188101.04.51Kareda k.
16Järviste Tiina190507.08.56Sauga v. Jõõpre k.
17Kaasik Pauliine187507 06.51Rakke
18Kalaus Maria189206.12.52Väinjärve v. Ervita k.
19Kanne Amalie188512.09.54Paide v. Nurmsi k.
20Kapral Marie189616.11.50Tamsalu
21Kaun Hans186422.08.49Paide v. Puiatu k.
22Kert Kaarel188421.12.52Kõisi k.
23Kivipõld Alla188302.11.49Ambla v. Aru k.
24Kriventsel Ann187220.07.49Särevere v. Laupa k.
25Krossman Arnold188916.12.50Rakke v.Krasnoturanski s.
26Kruutop Liisa187702.04.56Rakke v. Nõmmküla
27Laagus Jutta194921.03.54Sünd. SiberisSajaani sohv.
28Laur (aastane laps)??
29Laur Paul19331951Koigi v. Väike-Kareda k.
30Lugna Hilda188811.05.51Kareda v.
31Mäekask Tiiu194820.04.49Käru v.
32Mandel Paul188906.05.49Kareda v. Vodja k.
33Matrova Sofia188512.10.51Rakke v. Nõmmküla
34Matrova-Prunt Niina189630.11.53Rakke v. Nõmmküla
35Mitt Eluaida1868?Aavere
36Möll Liisa1937?Võhmatu k.
37Nord Jaan18891949Särevere v. Laupa k.
38Nord Raivo194416.07.49Sajaani sovh.
39Nugiseks August188318.10.57Karja k.
40Nugiseks Kata188822.05.52Karja k.
41Ojamets Helga191317.05.55Väinjärve v. Koidu-Ellavere k.
42Õunapuu Elsa-Johanna190601.12.54Haljala v. Muda k.
43Paberit Elisabeth189114.12.51Aruküla
44Paberit Johannes188613.10.53Särevere v.
45Peebel Anna187228.10.54Kareda v. Öötla k.
46Praggi Leena18635.49Väinjärve v. Rodeviku k.Tubinski sovh.
47Pumbo Maria189515.05.50Retla k.
48Putkemaa Valdek193201.08.54Iisaku v. Kuru k.
49Raju Karl18821950Hepneri k.(ka Karaganda obl. Džezkazgan)
50Roosileht Johhannes1871?Väinjärve v. Udeva as.
51Roosileht Maria188628.10.50Kareda v. Esna k.
52Saar Elviine187820.04.49Päinurme kn. Koigi v. Vaali k.
53Saltsman Jakob188307.07.54Vajangu v. Pikevere k.
54Samet Pauliine188205.05.52Piiumetsa k..
55Schmiden-Aasmaa Maria187312.04.55Särevere v. Näsuvere k.
56Schutting Ivar193305.05.54Väätsa v. Piiumetsa k.
57Seedi Amalia190018.05.56Paide v.
58Seks Anna187002.09.49Küti k.
59Selter Liisa188610.02.53Liiguvalla k.
60Söödi Amalie190018.05.56Paide v. Ees-Võõbu k.
61Stegmann Alma188709.01.57Varangu k.
62Suurjärv Oskar188414.07.50Väinjärve v. Vahuküla
63Toomsalu Leena188507.01.55Liiguvalla k.
64Valk Jeete191303.12.57Järvamaa Paide v. Nurmsi k.
65Valk Kristiine187107.08.49Nõmmküla
66Valk Vilhelmine188122.06.51Järvamaa Paide v.
67Valtin Ida189801.05.53Paide v. Ees-Võõbu k.
68Veske Madis187307.05.54Rakke v.
69Veske Maria186828.08.56Rakke v.
70Vinik Amalie187402.05.55Jäola k.
71Võesa Joosep188725.11.57Albu v.

TÄIENDAMISEL....